Kopumā „fDI Magazine” aptaujā par perspektīvajām ekonomiskajām zonām pasaulē tika aicinātas piedalīties vairāk nekā 700 brīvās un speciālās ekonomiskās zonas. Institūciju sniegto informāciju astoņās kategorijās analizēja neatkarīgi eksperti, kuri tālākai vērtēšanai izvirzīja 66 ekonomiskās zonas. No Latvijas tika vērtētas divas – Rēzeknes Speciālā ekonomiskā zona un Ventspils brīvosta.
Pasaules ekonomiskās zonas tika vērtētas astoņās kategorijās, tostarp ostas, ekonomiskais potenciāls, veiksmīgākais mārketings u.c. Izmaksu efektivitātes vērtējumā, kur tika analizētas zemes, rūpniecisko, noliktavu un komerciālo telpu izmaksas, maksa par elektroenerģiju, gāzi un ūdeni, kā arī darbaspēka izmaksas, Rēzeknes SEZ ieņem sesto vietu aiz ekonomiskajām zonām Filipīnās, Togo, Bangladešā, Apvienotajos Arābu Emirātos. Ventspils brīvosta pēc šiem kritērijiem ir ceturtajā vietā. Turklāt Ventspils brīvosta ir ierindojusies piektajā vietā nākotnes jeb perspektīvāko ekonomisko zonu 2010./2011. gadā desmitniekā.
Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale: „Pētījums ir ļoti nozīmīgs Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas attīstībai un neapšaubāmi sekmēs investoru piesaisti. Lai arī perspektīvākās ekonomiskās zonas, pēc aptaujas rezultātiem, atrodas galvenokārt Apvienotajos Arābu Emirātos, Bahreinā un citās valstīs ārpus Eiropas, Latvijas (Rēzeknes SEZ un Venstpils brīvostas), Polijas un Lietuvas ekonomisko zonu rādītāji prestižā izdevuma aptaujā ir nozīmīgs apliecinājums biznesa perspektīvām Eiropas reģionā.”
Rēzeknē un novadā ir pieejamas brīvas industriālās platības un zemes īpašumi rūpnieciskās ražošanas, kravu loģistikas parku attīstībai. Elektroniski šī informācija pieejama Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes SEZ mājas lapā, kur izveidota „investīciju karte”, proti, pārskatāmā veidā norādīti nekustamie īpašumi un teritorijas, kur iespējams attīstīt uzņēmējdarbību. Pēdējā laikā interesi par biznesa iespējām Rēzeknes SEZ teritorijā izrādījuši Krievijas uzņēmēji, kā arī Ķīnas autorūpniecības uzņēmums, kura delegācija jūnijā apmeklēja Rēzekni un vērtēja iespējas izveidot šeit autobusu ražotni.
Par Rēzeknes SEZ:
Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona tika izveidota 1997. gadā ar mērķi veicināt tirdzniecību, attīstīt rūpniecību un satiksmi, kā arī preču eksportu un importu caur Latviju, piesaistot ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstībai un jaunu darba vietu radīšanai. RSEZ kapitālsabiedrības statuss piešķirts 10 kapitālsabiedrībām. RSEZ teritorijā pilnībā ir spēkā Latvijas Republikas likumi un citi normatīvie akti. Īpaši noteikumi RSEZ komercsabiedrībām paredzēti saskaņā ar „Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas likumu”, likumu „Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās zonās”. Rēzeknes SEZ reģistrētās kapitālsabiedrības var saņemt gan tiešās nodokļu atlaides (nekustamā īpašuma nodoklis, uzņēmumu ienākuma nodoklis), gan arī netiešo nodokļu atvieglojumus, veidojot RSEZ teritorijā brīvās zonas, kā arī veicot ieguldījumus.